6. kolo - SquashArena - Sean team 3:5

11.05.2010 23:12

Klíčový zápas o umístění na prvním místě tabulky jsme sehráli s nevyzpytatelným týmem Squash Arena. K utkání dorazili všichni klíčoví hráči s výjimkou jednoho - a to brankáře L. Chmelíčka, jehož musel v brance nahradit spolehlivý univerzál T. Černý.

Zápas se hrál na nepříliš oblíbeném hřišti ve Štěrboholích, které je nepříjemné několika aspekty:

- autové lajny jsou velmi špatně viditelné, což značně zhoršuje orientaci na hřišti

- hřiště je jakási nudle - hodně dlouhé, ale dosti úzké, což nepřispívá plynulosti hry - míč je pořád v autu

- a aby toho nebylo málo, tak ke všemu se v průběhu utkání spustil brutální slejvák, takže na nás nezůstala nit suchá

Od začátku zápasu náš tým diktoval tempo hry, byli jsme lepší jak kombinačně, tak pohybem, vytvářeli jsme si tlak i šance, ovšem gól dlouho nepřicházel.

To se však změnilo ve 24. minutě, kdy chybujícího brankáře soupeře odzbrojil o míč A. Průša, před odkrytou branku si naběhl O. Polák, na Aleše si zakřičel, ten mu míč ideálně předložil a O. Polák poslal náš tým přesnou střelou do vedení - 1:0.

Z vedení jsme se však radovali ani ne minutu! Ihned z rozehrávky se totiž nakopnutý míč hodně šťastně odrazil přímo k útočníkovi Squash Areny a bylo srovnáno - 1:1.

Rychlým vyrovnáním jsme se však nenechali rozhodit a po třech minutách utekl po levé straně R. Szabo, který umístěnou střelou na vzdálenější tyč vrátil Sean teamu vedení - 2:1.

Minutu na to si naběhl na přesnou přihrávku A. Průši opět R. Szabo a zvýšil na 3:1.

Chvíli na to skončil první poločas a vzájemné instrukce o přestávce zněly jasně - hrát v klidu zezadu, v žádném případě nenechat soupeře vstřelit kontaktní gól a zahrát si fotbal.

Tyto instrukce si po svém vyložil D. Neuberg, který zřejmě chtěl, aby byl zápas ještě zajímavý a tak zhruba po 30sekundách druhého poločasu připravil pro soupeře 200procentní šanci svou školáckou ztrátou míče a útočník soupeře touto šancí nepohrdl - 3:2.

Dvougólové vedení nám vrátil po třech minutách kanonýr A. Průša - dlouhý nákop si dobře ztlumil na prsou, rychle se otočil a levačkou se trefil přesně k tyči - 4:2.

Soupeře jsme dále přehrávali, ale šance jsme zahazovali jako na běžícím pásu, naše převaha byla místy sice drtivá, ale bez gólového efektu. Navíc se OPĚT ukázalo náš vlastní rohový kop je pro nás velkou nevýhodou a rizikem - došlo totiž k neuvěřitelné situaci, kdy poté, co jsme rozehráli rohový kop, běželi hráči Squash Areny ve třech na osamoceného brankáře! T. Černý dělal co mohl, včas proti hráči s míčem vyběhl a ten ho jen díky velkému štěstí prostřelil mezi nohama - 4:3.

Závěrečné drama naštěstí nepřipustil O. Polák, který tři minuty poté přesnou střelou k tyči stanovil skóre na konečných 5:3! Počtvrté jsme již soupeři vrátit se do hry neumožnili!

Hodnocení jednotlivců (tentokrát stručné a jednou, pokud možno výstižnou, větou):

T. Černý - 6,5: svou obětavostí a herní poctivostí je jako jediný z nás schopen zaskočit v bráně pokud chybí L. Chmelíček, a své role se zhostil velmi slušně, na gólech vinu nenese.

V. Neuberg - 6,5: zkušenosti a kvalita v jednom, přesto se stále nemohu zbavit dojmu, že by to mohlo být ještě lepší.

D. Neuberg - 5,5: dnes sice bez vlastního gólu, zato s parádní minelou a přípravou gólu pro soupeře, zbytek zápasu obvyklá kvalita.

O. Polák - 7,5: stoprocentní v obraně, kvalitní v útoku, přesný v koncovce, super výkon.

A. Kratochvíl - 6,5: ne tak výrazný jako obvykle, přesto pro tým nepostradatelný, bohužel letos není příliš gólový.

R. Szabo - 7,5: ztělesnění fotbalového myšlení, schopností, kreativity a nebezpečné střelby, v posledních zápasech naprosto klíčový hráč.

P. Šmigol - 6,5: své si odehraje, ale chybí tomu jakási nadstavba a také góly.

A. Průša - 7: góly dává, góly připravuje, souboje neprohrává, soupeře vždy přehrává, víc netřeba dodávat.